Véget ért az első érettségis hét, jövő héten kezdik oltani a 16-18 éveseket - ez történt a héten
Bár ez a hét főleg az érettségikről szólt, azért egyéb oktatási hírekből sem volt hiány. Összeszedtük nektek, mi minden történt az elmúlt hét napban.
Bár ez a hét főleg az érettségikről szólt, azért egyéb oktatási hírekből sem volt hiány. Összeszedtük nektek, mi minden történt az elmúlt hét napban.
Sőt, több törvényt is módosíthatnak annak érdekében, hogy az egyetemeket fenntartó alapítványok kuratóriumaiba és felügyelőbizottságaiba országgyűlési és önkormányzati képviselők, polgármesterek, köztisztviselők, vezető kormánytisztviselők is beülhessenek.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy április 19. és 23. között az információs sztrájkban résztvevő oktatók és hallgatók a tanórákon a modellváltásról fognak beszélgetni.
Készült egy 12. törvénytervezet is, ez kimondottan a modellváltó egyetemeket a jövőben fenntartó közhasznú alapítványokról szól.
Két ütemben fogják oltani az oktatásban dolgozókat, április 19-én nyitnak az iskolák, eddig ötszáz önkéntes jelentkezett a kórházakba, hamarosan alig marad állami egyetem az országban, lejárt a Színművészeti 26 oktatójának felmondási ideje. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Ha az Óbudai Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem és a Magyar Táncművészeti Egyetem szenátusa is rábólint a modellváltásra, alig marad állami felsőoktatási intézmény az országban. Ez egyben azt is jelenti, hogy a következő tanévben tíz hallgatóból nyolcan alapítványi, magán- vagy egyházi egyetemen, főiskolán tanulnak majd.
A fenntartóváltásról az egyetem szenátusa dönt majd.
A Budapesti Gazdasági Egyetem és az Óbudai Egyetem csatlakozhat a modellváltók közé.
Az innovációs és technológiai miniszter szerint politikamentes lesz az egyetemi pénzosztás.
Délben indult a szenátusi ülés az egyetem modellváltásáról.
Az Oktatói Hálózat szegedi tagozata nyílt levelet írt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szenátorainak.
Rendkívüli ülésén, 65 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül döntött az egyetem szenátusa csütörtökön arról, hogy az intézmény alapítványi fenntartóhoz kerüljön.
Csütörtökön tárgyalta volna a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Szenátusa az egyetemi modellváltás kérdését, azonban Miseta Attila rektor az ülés elején közölte, ezt leveszik a napirendről, mivel egészen más információkat kaptak Gulyás Gergelytől, mint Kásler Miklós tanácsadójától.
Bizonytalanságban telnek a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) tanulóinak a napja, ugyanis nem tudják, tényleg visszakapják-e az őszi jegyeiket. Sokaknak néhány napon belül kezdődne az utolsó féléve, de hogy lehetséges lesz-e diplomázniuk, az még szintén kérdéses.
Felszólítja továbbá a szenátus tagjait, hogy "széleskörű felmérések hiányában" szavazzanak nemmel a modellváltásra.
A Szegedi Tudományegyetem a következő, 2021-2024. közötti időszakra vonatkozó - most készülő - Intézményfejlesztési Terve keretében vizsgálja az intézmény lehetséges, legoptimálisabb működési modelljeit.
Az egri egyetem rektora szerint elképzelhető, hogy a Corvinus-hoz és a SZFE-hez hasonló modellváltásáson esik majd át az intézmény.
Az SZFE bérszámfejtője elmondta, hogy egyáltalán nem szükséges az új kancellár jelenléte, és épületben tartózkodása ahhoz, hogy elutalják a béreket.
Az intézményt nyáron szervezték át, akkor önállóságról és fejlesztésekről beszéltek.
Az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézete is kiáll a tiltakozó diákok mellett. Parti Nagy Lajos kezdeményezésére pedig több mint 160 író csatlakozott a tüntetéshez, illetve Alföldi Róbert nyílt levelet írt az egyik kurátornak, a színházi előadások végén pedig a közönség állva tapsolt a diákoknak.